Uygun fiyatlı ofis dekorasyonu için 4 etkili öneri

24 Nisan 2020

Uygun fiyatlı ofis dekorasyonu için 4 etkili öneri
Ofis dekorasyonunu yenilemeniz, mobilya yerleşiminde birtakım değişiklikler yapmanız gerektiğini düşünüyorsunuz ya da yeni bir yere taşındınız ve yeni ofis mobilyalarına ihtiyacınız var. Ancak bütçeniz kısıtlı ve uygun fiyatlı ofis dekorasyonu nasıl olmalı sorusu aklınızı sürekli meşgul ediyor. Hiç sorun değil. Bütçenizi aşıp banka kredilerini devreye sokmadan da ofis dekorasyonunuzu yenileyebilirsiniz.
Tasarımcıların kısıtlı bütçeyle yapılabilecek ofis dekorasyonu önerileri arasında çok ilginç bir tavsiye yer alıyor. Tasarımcı tutmak.

İhtiyaçlarınızı doğru belirleyin

Bunun için yapmanız gereken öncelikle neye ihtiyacınız olduğunuzu belirlemek. Tüm mobilyalarınızı kapının önüne koyup yenilerini almaya çıkmadan önce ofisinizin neye ihtiyacı olduğuna karar vermelisiniz. Daha çok depolama alanı mı gerekiyor? Ya da belki yakın zaman önce büyümeye gittiniz ve artık daha çok çalışanınız var. Belki de bir aydınlatma krizi yaşıyorsunuz. Ya da giderek artan kablolar konusunda ne yapacağınızı bilemiyorsunuz. Bu soruların cevaplarını verdiğinizde ihtiyaçlarınızı da belirlemiş olacak ve tüm mobilyaları değiştirmeden de daha iyi bir ofis dekorasyonuna sahip olabileceksiniz.

Yardım alın

Tasarımcıların kısıtlı bütçeyle yapılabilecek ofis dekorasyonu önerileri arasında çok ilginç bir tavsiye yer alıyor: Tasarımcı tutmak. Evet, yanlış duymadınız. Tasarımcılar, eğer bütçeniz kısıtlıysa ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bu iş için profesyonel birini tutmanın en doğru yöntem olduğunu söylüyor. Böylelikle hem uygun fiyatlı ve kaliteli mobilyaları bulmak için zamandan tasarruf edebilecek hem de sorunlarınıza optimum çözümler sunması için bir uzmandan destek almış olacaksınız.

Piyasa araştırması yapın

Bütçeniz tasarımcı tutmaya da yetmiyorsa ilk maddeye dönüyoruz; kalemi kağıdı ve cep telefonu kameranızı hazırlayıp ofis dekorasyonu örneklerini incelemek için piyasa araştırması yapmaya çıkmanızı öneriyoruz. Ofis mobilyası satan mağazaların genellikle kurumsal çözümler sunan birimleri olduğundan sizi hem ihtiyaçlarınız hem de bütçeniz doğrultusunda yönlendirmeleri de mümkün. Siz neye ihtiyacınız olduğuna, ofisinizin mevcut sorunlarının ne olduğuna, ofisinizin sevdiğiniz taraflarına ve nasıl bir çalışma ortamına ihtiyaç duyduğunuza karar verip notlarınızı aldınız. Tüm bu detaylar doğru ofis dekorasyonunu belirlemenizde epey etkili olacak. Ayrıca ofis dekorasyonu örnekleriyle dolu mağazaları gezerken farklı çözümlerle karşılaşabilir, böylelikle ofisiniz için en uygun mobilyaları bulabilirsiniz.

Form değil, fonksiyon!

Siz spor ayakkabılarınızı giyip sokağa çıkmadan önce bir iki öneri daha yapalım. Eğer bütçeniz kısıtlıysa işlev yerine güzellikten feragat etmek, çalışma alanını verimli kullanmak için bir mekan şeması çıkarmak ve birden çok fonksiyonu olan mobilyalara yatırım yapmak işinizi oldukça kolaylaştırabilir. Son olarak bunun bir süreç olduğunu aklınızdan çıkarmayın ve acele etmeyin. Doğru ve bütçenize uygun bir ofis dekorasyonu imkansız değil.