Şık ofisler için yeni yılın en gözde koltuk takımı trendleri

30 Mart 2020

Şık ofisler için yeni yılın en gözde koltuk takımı trendleri
Koltuk takımı deyince aklınıza evinizin salonu mu geliyor? Gelmesin. Çünkü ofisinizde de en çok ihtiyacınız olan şeylerden biri, misafirlerinizi şık ve rahat bir biçimde ağırlamanızı sağlayacak bir ofis koltuk takımı. Artık ofisler ne kadar küçük olurlarsa olsun ofis tasarımı mutlaka bir koltuk ya da bir-iki kanepe, hiçbiri olmuyorsa bir pufa yer açacak şekilde yapılıyor. Ofislerimiz, buralarda giderek daha uzun saatlerimizi geçirdiğimiz de düşünüldüğünde, pek çok ihtiyacı karşılayacak şekilde yeniden düzenleniyor. Gün içinde ziyaretçilerimizi ağırlamak ya da akşamüstü yorgunluğumuzu beş dakikalığına olsa da atmak için ofis mobilyalarımız arasına ekleyeceğimiz küçük bir ofis koltuk takımı, ofisimizi sadece bir masa ve sandalyeden ibaret olmaktan kurtarıyor. Tabiri caizse çalışma alanımıza yaşam ve ruh katıyor.

 

 

2020'nin ofis mobilyaları tek rengin tekdüze olmak zorunda olmadığını kanıtlar nitelikte.

 

Sürdürülebilir modellerle sürdürülebilir konfor
Her yılın kendine ait bazı makro trendleri var. Ofis mobilyaları da 2020 yılının tasarım ve dekorasyon trendlerinden payına düşeni alıyor. Doğal, sağlıklı, dayanıklı ve sürdürülebilir olması açısından ahşap, 2020'nin öne çıkanları arasında. Özellikle ofis koltuk takımı modellerinde günümüz modasını yansıtan pek çok seçenek bulunuyor. Bunun yanı sıra hareketli -yani tekerlekli-, hafif, ergonomik ve çok fonksiyonlu olmaları da 2020 yılında mobilyalardan beklenen özellikler

arasında. Ofis takımı modelleri de bu beklentileri karşılamak üzere tasarlanıyor. Doğal elemanların kullanıldığı tekerlekli masa ve sandalyelerin yanı sıra tekerlekli koltuk ve sehpalar da oldukça şık ve konforlu. Korkmayın, ofisiniz çocuğunuzun oyun odası gibi görünmeyecek. Bu mobilyalar günümüzün hareketli, dinamik ve çok yönlü ofis hayatının gereksinimlerini karşılamak için tasarlandı. Ama ben old school mobilya seviyorum, bana cilalı ahşap ve deri minderli koltuklarımı verin, diyorsanız iyi bir haberimiz var; 2020'nin ofis mobilyaları arasında bu tarz zamansız klasikleri de bulmak mümkün.

Desen ve dokuların gücü
Ana hatlardan bahsettik; şimdi sıra detaylarda. Renklerde ve kumaşlarda sürdürülebilirlik hakim. Klasik ceviz ve deri ofis mobilyalarından vazgeçemeyenler için vegan derilerin yanı sıra bitkisel yöntemlerle tabaklanmış hakiki deri seçenekler de mevcut. Ofisinde sükunet ve dinginlik arayanlar içinse doğal tonlara sahip monokrom tasarımlar bu yılın mikro trendleri arasında. 2020'nin ofis mobilyaları tek rengin tekdüze olmak zorunda olmadığını kanıtlar nitelikte. Monokrom bir ofis koltuk takımı ile hareketi, renkten feragat edip desenler ve dokularla tekrar yakalayabilir, misafirlerinizi hem görsel hem de dokunsal bir yolculuğa çıkarabilirsiniz.