Ideas that inspire you and your office

Make room for yourself with your work order

Make room for yourself with your work order

11 September

İş temposunun içinde, çevrenizde yaşanan karmaşayı görmezden geldiğimiz zamanlar olmuştur. Masamızın üstünde oluşan kağıt yığınları, etrafa saçılmış kalemler, kendine yer edinmeye çalışan takvim ve bloknotlar, hatta bardak altlığımızın bile kendine yer bulamadığı durumlarla karşı karşıya kalındığı durumlar çoğu zaman kaçınılmazdır.

More
Uygun fiyatlı ofis dekorasyonu için 4 etkili öneri

Uygun fiyatlı ofis dekorasyonu için 4 etkili öneri

24 April

Ofis dekorasyonunu yenilemeniz, mobilya yerleşiminde birtakım değişiklikler yapmanız gerektiğini düşünüyorsunuz ya da yeni bir yere taşındınız ve yeni ofis mobilyalarına ihtiyacınız var. Ancak bütçeniz kısıtlı ve uygun fiyatlı ofis dekorasyonu nasıl olmalı sorusu aklınızı sürekli meşgul ediyor. Hiç sorun değil. Bütçenizi aşıp banka kredilerini devreye sokmadan da ofis dekorasyonunuzu yenileyebilirsiniz.

More
Ucuz ofis mobilyası almamanız için 5 somut neden

Ucuz ofis mobilyası almamanız için 5 somut neden

19 April

Biliyoruz; kaliteli mobilyalar bu kadar pahalı, ucuz ofis mobilyaları ise bu kadar güzel görünürken kendinizi onları almamanız gerektiğine ikna etmek oldukça zor. Ancak unutmayın ki ucuz ofis mobilyalarının sağlığınızı tehdit etmek, zamanından önce eskimek ve sizi yarı yolda bırakmak gibi kötü alışkanlıkları var. Kısa süre içinde aynı mobilyayı yeniden satın almanız nedeniyle astarın yüzünden..

More
Tüm çalışanların motivasyonunu artıracak ofis dekorasyonu nasıl yapılır?

Tüm çalışanların motivasyonunu artıracak ofis dekorasyonu nasıl yapılır?

10 April

Motivasyon, verimlilik, mutluluk. Ofis dekorasyonunda ergonomi ya da yerden kazanma gibi kavramlar yerini son yıllarda çalışanların motivasyonu, verimliliği ve hatta mutluluğunu artırmaya odaklanan yöntemlere bıraktı. Artık yerden kazanmak için birbirinin adeta üzerine çıkacak şekilde yerleştirilen masalar tarih oldu. Bu sıkışık, tozlu, mahremiyetin olmadığı ve çoğunlukla yapay..

More
Şık ofisler için yeni yılın en gözde koltuk takımı trendleri

Şık ofisler için yeni yılın en gözde koltuk takımı trendleri

30 March

Koltuk takımı deyince aklınıza evinizin salonu mu geliyor? Gelmesin. Çünkü ofisinizde de en çok ihtiyacınız olan şeylerden biri, misafirlerinizi şık ve rahat bir biçimde ağırlamanızı sağlayacak bir ofis koltuk takımı. Artık ofisler ne kadar küçük olurlarsa olsun ofis tasarımı mutlaka bir koltuk ya da bir-iki kanepe, hiçbiri olmuyorsa bir pufa yer açacak şekilde yapılıyor. Ofislerimiz, buralarda giderek daha uzun saatlerimizi geçirdiğimiz de düşünüldüğünde..

More
Ofis mobilyası seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Ofis mobilyası seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

22 March

Kim günde sekiz saatini sallanan bir masa ve kolçakları oynayan bir sandalyede geçirmek ya da en son 1982 yılında kullanılmış gibi görünen bir toplantı odasında misafir ağırlamak ister? (İpucu verelim. Cevabı, hiç kimse.) İşte bu yüzden ofis mobilyası seçerken biraz zaman ayırmak; estetik olduğu kadar sağlam, dayanıklı, modern, ihtiyaçlarınıza cevap veren ve marka imajınızı yansıtan...

More
Konforlu bir çalışma masası seçmenin püf noktaları

Konforlu bir çalışma masası seçmenin püf noktaları

19 March

Çalışma masası seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğine dair hepimizin bir fikri var.

More
Herkesin  huzurla çalışacağı açık ofisler için konfor odaklı dekorasyon fikirleri

Herkesin huzurla çalışacağı açık ofisler için konfor odaklı dekorasyon fikirleri

15 March

İletişimi artıran, ferahlık veren ve ekip çalışmasını güçlendiren açık ofis konseptini kim sevmez ki! Açık ofislerin tüm ekip çalışanlarının aynı ortamda bulunması ve bunun da fikir alışverişini tetiklemesi sebebiyle yaratıcılığı artırdığı, çalışanlar arasında hiyerarşiden kaynaklanabilen huzursuzlukları azalttığı bir gerçek. Peki gürültüyü ve dikkat dağınıklığını ne yapacağız diyorsanız bunun da çözümü var.

More
Doğru ofis sandalyesi nasıl seçilir?

Doğru ofis sandalyesi nasıl seçilir?

11 March

İtiraf edelim; her ne kadar uzmanlar aksini yapmamızı tavsiye ediyor olsa da hepimiz günümüzün büyük kısmını oturarak, daha doğrusu ofis sandalyesinde oturarak geçiriyoruz. Hal böyle olunca nasıl bir sandalyede oturduğumuz daha büyük bir önem kazanıyor. Ofis sandalyesi, ofis mobilyaları arasında bilimsel tartışmalara en çok konu olan mobilya türü. Ofis sandalyesi tekerlekli mi olmalı..

More
Bilgisayar masası almadan önce bilmeniz gereken 5 gerçek

Bilgisayar masası almadan önce bilmeniz gereken 5 gerçek

8 March

Bilgisayarlar. Telefonlarımızla birlikte adeta bedenimizin uzantısı haline gelen bu elektronik cihazlar mesai saatlerimizin de ayrılmaz bir parçası. Artık hayatımız gibi masalarımızın başköşesinde de onlar var. Onlar aracılığıyla yazı yazıyor, iletişiyor, hesap yapıyor ve hatta okuyoruz. Bu nedenle bilgisayar masası deyip geçmememiz, bilgisayarımızı koyduğumuz ve günde ortalama sekiz ila on saat vakit geçirdiğimiz..

More
2020'nin en güzel ofis mobilyası aksesuarları

2020'nin en güzel ofis mobilyası aksesuarları

4 March

Ofis aksesuarları hayat kurtarır! Tamam biraz abarttık, belki hayat kurtarmazlar ama günü kurtardıkları kesin. Özellikle masaüstü düzenleyicileri, klasörler, evrak tepsileri ve elbette dosya dolabı. Ofis aksesuarları olmasaydı masalarımız birer kağıt yığını haline gelirdi ve aradığımızı bulana kadar mesai saatleri çoktan bitmiş olurdu. Bu yüzden bu sessiz kurtarıcılara haklarını teslim etmek gerek. Günümüzde pek çok şeyi dijital olarak yapıyor ve ağaçları kurtarabilmek..

More